• Start
 • Aktualności
 • Filmowe spotkanie w cieniu „Żłóbka Chrystusa” (Kripplein Christi)

Filmowe spotkanie w cieniu „Żłóbka Chrystusa” (Kripplein Christi)

Kolejne spotkane w ramach projektu „Serce dla Żłobka Chrystusa” już za nami. W środę 22 lipca mieliśmy przyjemność zaprezentować mieszkańcom Leszna, Wschowy i okolic kilka filmów oraz prezentacji, które przedstawiają bogatą historię naszej małej ojczyzny.

Pierwszym dziełem, które zaprezentowaliśmy podczas spotkania był film o wizytach królewskich we Wschowie zrealizowany przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie. Po nim, przybyli goście obejrzeli prezentację, którą Stowarzyszenie Czas A.R.T. przygotowało  w ramach zeszłorocznego konkursu „ Moc słów i obrazu dla wschowskiego zabytku Kripplein Christi” ze współczesną  aranżacją muzyczną utworu Melchiora Teschnera w wykonaniu muzyków ze Wschowy i Kopenhagi.

Przedstawiliśmy także dwie prace wschowskiej młodzieży, które napłynęły do nas w ramach tegorocznego konkursu  zorganizowanego przez Czas A.R.T. pn.: Duchowość ziemi wschowskiej – obraz kultury religijnej i dziedzictwa kulturowego oraz prezentację „Wschowski Syjon w czasach Valeriusa Herbergera. W 450-tą rocznicę urodzin „małego Lutra”.

Tradycyjnie podczas spotkania można było zwiedzić starą świątynię,  wysłuchać wielu ciekawych opowieści oraz porozmawiać o przeszłości Wschowy i jej zachowanych śladach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 17 sierpnia 2015 w pobliżu naszego niezwykłego zabytku – kościołka Żłóbka Chrystusa ( Kripplein Christi) we Wschowie.

Stowarzyszenie Czas A.R.T.

Trackback z twojej strony.

Czas A.R.T.

Proszę uzupełnić opis konta autora

Dodaj komentarz

Trzeba być zalogowanym aby dodać komentarz.
Stowarzyszenie Czas A.R.T. Wschowa wczoraj i dziś
  • Lokalizajca

   ul. Bema 1 lok. 2
   67-400 Wschowa

   Pon-Pią: 11.00-16.00
   Weekendy: nieczynne

   Dołącz do nas

  • SKONTAKTUJ SIĘ