Webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów EDD w Polsce

Webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów  EDD w Polsce

Webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów EDD w Polsce

30.01.2024

W województwie lubuskim w projekt Europejskich Dni Dziedzictwa włączyło się 25organizatorów. Zorganizowano 32 wydarzenia, w których wzięło udział 4,5 tys. osób.

Podczas edycji Ż𝙮𝙬𝙚 𝙙𝙯𝙞𝙚𝙙𝙯𝙞𝙘𝙩𝙬𝙤𝙩𝙧𝙖𝙙𝙮𝙘𝙟𝙚 𝙤𝙙 𝙥𝙤𝙠𝙤𝙡𝙚𝙣́, zorganizowano m.in.:

𝙏𝙧𝙖𝙙𝙮𝙘𝙟𝙖 𝙬 𝙠𝙧𝙪𝙨𝙯𝙘𝙪 𝙬𝙮𝙗𝙞𝙩𝙖 – w filii Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprezentowano numizmaty poświęcone królowi Janowi III Sobieskiemu. Na wystawie z okazji 340-lecia Odsieczy Wiedeńskiej zwiedzający mogli zobaczyć monety i medale upamiętniające bitwę wiedeńską, pochodzące ze zbiorów Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzeniu towarzyszyły również wykłady 𝙅𝙖𝙠 𝙩𝙤 𝙯 𝙠𝙧𝙤́𝙡𝙚𝙢 𝙗𝙮ł𝙤 – 𝙝𝙞𝙨𝙩𝙤𝙧𝙞𝙖 𝙅𝙖𝙣𝙖 𝙄𝙄𝙄 𝙎𝙤𝙗𝙞𝙚𝙨𝙠𝙞𝙚𝙜𝙤.

𝙃𝙞𝙨𝙩𝙤𝙧𝙞𝙖 𝙞 𝙩𝙧𝙖𝙙𝙮𝙘𝙟𝙚 𝙎ł𝙤𝙣́𝙨𝙠𝙖 – w programie wydarzenia pojawiło się m.in. spotkanie w Gminny Ośrodek Kultury w Słońsku – prelekcja na temat historii i tradycji Słońska, pokaz wikliniarski, spacer szlakiem lokalnej historii oraz edukacyjna gra terenowa – QUIZ z nagrodami.

𝙋𝙧𝙯𝙮𝙬𝙧𝙖𝙘𝙖𝙣𝙞𝙚 𝘿𝙯𝙞𝙚𝙙𝙯𝙞𝙘𝙩𝙬𝙖 – wydarzenie zorganizowane przez Region Łużyce – Stowarzyszenie, w którym znalazło się zwiedzanie z przewodnikiem oraz ilustrowana slajdami prelekcja na temat odzyskiwanego dla Mieszkańców Żar Zamku Bibersteinów i Pałacu Promnitzów wraz z Sekretnym Ogrodem. Spotkaniu towarzyszyły również dodatkowe atrakcje m.in. pogadanka o szermierce historycznej, pokaz dawnej polskiej sztuki krzyżowej.

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Czas ART – regionalny koordynator EDD w województwie lubuskim dziękują wszystkim zaangażowanym w zeszłoroczną edycję i zapraszają na tegoroczną pod hasłem 𝙎𝙯𝙡𝙖𝙠𝙞. 𝙎𝙞𝙚𝙘𝙞. Połączenia.

Dziękujemy Państwu za udział i wsparcie naszych działań.

 

Link do webinarium jest bez wcześniejszej rejestracji 🙂