Webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów EDD w Polsce

Webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów  EDD w Polsce

Webinarium dla koordynatorów regionalnych i organizatorów EDD w Polsce

30.01.2024

W województwie lubuskim w projekt Europejskich Dni Dziedzictwa włączyło się 25organizatorów. Zorganizowano 32 wydarzenia, w których wzięło udział 4,5 tys. osób.

Podczas edycji Ż??? ??????????????????? ?? ???????́, zorganizowano m.in.:

???????? ? ??????? ?????? – w filii Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zaprezentowano numizmaty poświęcone królowi Janowi III Sobieskiemu. Na wystawie z okazji 340-lecia Odsieczy Wiedeńskiej zwiedzający mogli zobaczyć monety i medale upamiętniające bitwę wiedeńską, pochodzące ze zbiorów Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzeniu towarzyszyły również wykłady ??? ?? ? ???́??? ??ł? – ???????? ???? ??? ???????????.

???????? ? ???????? ?ł??́??? – w programie wydarzenia pojawiło się m.in. spotkanie w Gminny Ośrodek Kultury w Słońsku – prelekcja na temat historii i tradycji Słońska, pokaz wikliniarski, spacer szlakiem lokalnej historii oraz edukacyjna gra terenowa – QUIZ z nagrodami.

???????????? ??????????? – wydarzenie zorganizowane przez Region Łużyce – Stowarzyszenie, w którym znalazło się zwiedzanie z przewodnikiem oraz ilustrowana slajdami prelekcja na temat odzyskiwanego dla Mieszkańców Żar Zamku Bibersteinów i Pałacu Promnitzów wraz z Sekretnym Ogrodem. Spotkaniu towarzyszyły również dodatkowe atrakcje m.in. pogadanka o szermierce historycznej, pokaz dawnej polskiej sztuki krzyżowej.

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Czas ART – regionalny koordynator EDD w województwie lubuskim dziękują wszystkim zaangażowanym w zeszłoroczną edycję i zapraszają na tegoroczną pod hasłem ??????. ?????. Połączenia.

Dziękujemy Państwu za udział i wsparcie naszych działań.

 

Link do webinarium jest bez wcześniejszej rejestracji 🙂